Warsztaty organizujemy od kilkunastu lat, przede wszystkim wiosną i jesienią. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Najpierw wytresuj kurczaka„Najpierw wytresuj kurczaka” to warsztaty poświęcone w całości szkoleniu zwierząt, których uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności szkoląc kurczaki. Skoncentrowanie się na zwierzęciu modelowym pozwala uchwycić istotę szkolenia i skupić się na własnych błędach bez ryzyka, że będą one w przyszłości źródłem problemów.

Zdobyte umiejętności uczestnicy mogą rozwijać podczas warsztatów „Jeden świat, wiele umysłów”, na których poznajemy sposób widzenia świata i emocje różnych gatunków zwierząt.

 


Koń naturalny„Konie i My – partnerstwo doskonałe” to warsztaty dla wszystkich, dla których koń nie jest jedynie „maszynką do jazdy”. Postaraliśmy się zebrać „w pigułce” wszystkie ważne tematy związane z końmi, odnoszące się do ich komfortu: mówimy o żywieniu, kopytach, psychice, szkoleniu, sprzęcie i jeździectwie.
Pomimo ograniczonej ilości czasu i natłoku tematów, nie zostały one potraktowane powierzchownie – każdy, zarówno początkujący jak i doświadczony, znajdzie tu odpowiedzi na wiele pytań.

 

 


Kopyta doskonałe„Kopyta doskonałe” to weekendowe warsztaty poświęcone w całości  zagadnieniom związanym z naturalną pielęgnacją kopyt: omawiamy rolę żywienia, ruchu, właściwej pielęgnacji, dyskutujemy o rehabilitacji, leczeniu najczęstszych schorzeń, omawiamy przypadki przywiezione przez uczestników, a w części praktycznej werkujemy nasze konie. Warsztaty odbywają się również w zimie.

 

Permakultura“Ogród warzywny – od parapetu po samowystarczalność” to odbywające się w majowe weekendy warsztaty poświęcone permakulturze. Pojęcie to stworzone przez Billa Mollisona i Davida Holmgrena jest skrótem od angielskiego terminu permanent agriculture tzn. stała (ciągła) uprawa. Jej głównym założeniem jest stworzenie stabilnego, zróżnicowanego i produktywnego ekosystemu naśladującego działanie naturalnego środowiska. Wielkość owego ekosystemu nie ma znaczenia, może to być mały balkon jak również wielohektarowe gospodarstwo. Podczas warsztatów przybliżymy Wam zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty permakultury, które możliwe są do zastosowania w naszym klimacie.

 


“Koszenie kosą alpejską”. Idea używania kosy w dzisiejszych czasach nasuwa podejrzenie chęci powrotu do czasów, kiedy ludzie przemęczali się ciężką pracą fizyczną. W wieku, w którym nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez prądu czy ropy, nie zdajemy sobie sprawy, że ręczne narzędzie może pokonać nowoczesną technologię na każdym polu. Chcielibyśmy zachęcić do wymiany kosiarek na kosy; pokazać potentcjał tego narzędzia i to, że może stanowić nie tylko narzędzie pracy, ale także wspaniały sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu, jeśli tylko zechcecie spróbować.