Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się z Wami w naszych książkach:

[jbutton color=”red” rounded=”yes” size=”large” link=”http://ksiazki.rancho-stokrotka.pl/” newpage=”yes”]Kup książkę »[/jbutton]

Kopyta doskonałe Książka „Kopyta doskonałe” powstała z potrzeby szerszego podzielenia się wiedzą i praktyką, którą Jakub Gołąb – weterynarz z wykształcenia, a z doświadczenia wieloletni opiekun własnego stada koni – od kilku lat przekazuje podczas warsztatów o tym samym tytule. Książka bogato ilustruje każde zagadnienie związane z pielęgnacją i rehabilitacją oraz przystępnie wyjaśnia funkcje kopyta – jego anatomię, mechanikę, a także nierozerwalnie z nimi związane prawidłowe żywienie oraz niezbędny ruch.
Drugie wydanie jest okazją do dokonania zmian i ulepszeń, które umożliwią łatwiejszy i przyjemniejszy odbiór książki. Dużo uwagi poświęciliśmy szacie graficznej, wprowadzając czytelniejsze zdjęcia i rysunki, co powinno ułatwić zrozumienie omawianych zagadnień. Parę koncepcji wymagało dokładniejszego wyjaśnienia, pojawiło się też kilka nowych tematów, które nie zostały wzięte pod uwagę podczas przygotowywania wydania pierwszego. „Kopyta doskonałe” są kompendium niezbędnej wiedzy dla każdego prawdziwie odpowiedzialnego, a zarazem wrażliwego właściciela i miłośnika koni.

„Ważny, potrzebny głos w dyskusji o zdrowiu koni. Idealny podręcznik i lekcja do przemyśleń dla wszystkich , którzy bez rezultatu lecząc kulejącego konia, wykorzystali już wszelkie popularne metody.”
Małgorzata Waliszka, redaktor naczelna miesięcznika ”Konie i Rumaki”


Rząd doskonałyPierwsza na rynku tak wyczerpująca pozycja o tej tematyce, napisana przez polskiego autora. Czytelnik znajdzie w niej rzetelnie omówione wszelkie zagadnienia dotyczące poszczególnych rodzajów i funkcji ogłowi i siodeł, a także innych elementów rzędu. Opisy uzupełniają liczne fotografie i rysunki wykonane specjalnie na potrzeby tej książki. Jakub Gołąb bezkompromisowo, ale przede wszystkim merytorycznie rozprawia się tu jednocześnie z wieloma mitami dotyczącymi rzędu i jego wpływu na zdrowie i psychikę konia. Podpowiada, jak należy używać jego poszczególnych elementów, by były zarówno bezpieczne i komfortowe dla zwierzęcia, jak i użyteczne dla człowieka.


„Partnerstwo doskonałe” to trzecia część cyklu publikacji poświęconych najistotniejszym tematom związanym z opieką, utrzymaniem i współpra­cą z końmi. W „Partnerstwie doskonałym” czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania dotyczące umysłu koni i świata w jakim żyją. Czy konie naprawdę są tak różne od nas i innych zwierząt? Jak odbierają świat? Jak rozwiązują pro­blemy? Jakich doświadczają emocji? Jak komunikują się między sobą?
Czy to, że są „zwierzętami uciekającymi”, ma jakikolwiek wpływ na inteli­gencję i na to, jak się uczą? Jakie podstawy naukowe mają powszechnie stosowane „szkoły” i metody trenowania i uczenia koni? Jak wybrać tę, która będzie nie tylko najskuteczniejsza, ale przede wszystkim przyjazna dla konia?
Prób odpowiedzi na te pytania jest wiele, ale poważne, naukowe do nich podejście to kwestia zaledwie kilkunastu ostatnich lat. „Partnerstwo do­skonałe. Koński punkt widzenia” to książka właśnie o tym, jak problemy te widzi współczesna nauka i jak może nam to pomóc zrozumieć i zbu­dować relacje z końmi.

„Czytając „Partnerstwo doskonałe” i zyskując nową wiedzę o złożoności końskiej natury nie sposób nie poczuć w sobie nowej dawki wrażliwości w stosunku do koni i rosnącej potrzeby, by komunikacja z nimi była au­tentyczna, serdeczna i przebiegała w obie strony. (…) Najlepsza książka o budowaniu relacji z końmi, jaką miałam przyjemność przeczytać.”
Monika Damec, instruktor szkoły Light Hands Equitation