Nasz dom jest jednym ze starszych domów w Jarkowie, jednak był wielokrotnie przebudowywany i rozbudowywany; z oryginalnej konstrukcji pozostało niewiele. Od kiedy w nim zamieszkaliśmy, doprowadzamy go powoli do takiego kształtu, jaki nam się wymarzył, remontując go własnymi rękoma i stosując naturalne materiały. Obecnie praktycznie całe wnętrze wykończone jest tynkami glinianymi, zbudowaliśmy piecokominek z płytą, a najciemniejsze fragmenty doświetliliśmy świetlikami rurowymi.

Jeśli chcecie nas odwiedzić, miejcie proszę na uwadze, że Rancho Stokrotka jest gospodarstwem agroturystycznym, a nie hotelem 5-gwiazdkowym. Oznacza to, że pokoje wynajmujemy w tym samym domu na wsi, w którym sami mieszkamy i pracujemy, prowadząc gospodarstwo rolne i zajmując się szkoleniem zwierząt i jeździectwem naturalnym. Po podwórku chodzą nasze zwierzęta i zdarza się, że kogut pieje o 6 rano albo zaszczeka pies. Zdarzyć się może, że trzeba będzie przestawić samochód bo musimy przejechać z sianem. Jeśli zależy Wam na “wysokim standardzie z niewidzialną obsługą”, sterylnej czystości i hotelowych warunkach proponujemy poszukać gdzie indziej.

  • Doba hotelowa trwa od 15 do 12, więc jeśli rezerwujesz noclegi np. od 6go do 13go, to oczekujemy Twojego przyjazdu 6go po godz. 15.00, a wyjazdu 13go przed 12.00.
  • W pomieszczeniach obowiązuje całkowity zakaz palenia.
  • Prosimy o segregowanie śmieci.
  • Prosimy o niekarmienie i nieprześladowanie naszych zwierząt – jeśli “kotek nie chce przyjść” nie ścigamy go po całym podwórku.
  • Ponieważ ciepłą wodę grzeje nam słońce, a w dni deszczowe piec, prosimy o jej oszczędzanie – jeśli zabraknie, na kolejną porcję trzeba będzie czekać, być może do dnia następnego.
  • Jeśli pozostaną Ci resztki jedzenia, nie wyrzucaj ich – poinformuj nas a na pewno wśród mieszkańców Stokrotki znajdą się tacy, którzy z chęcią je zjedzą.
  • Jeśli chcesz skorzystać z jazdy konnej – umawiamy się na bieżąco, nasi goście mają pierwszeństwo.

Pokoje

Pokój 4,3 i 2 osobowy. W dwuosobowym piętrowe łóżko, w 4 i 3 osobowym do wyboru - łóżko piętrowe lub podwójne.

Kuchnia

W kuchni lodówka, 4-palnikowa kuchenka, mikrofalówka, komplet garnków, naczyń i sztućców.

Łazienka

Wspólna łazienka do trzech pokoi.

Ciepła woda

Ciepła woda grzana przez słońce – dostępna najczęściej od wieczora do wyczerpania zapasów, czyli następnego dnia rano.

Zwierzęta

Zwierzęta przyjmujemy gratis, prosimy jednak o wcześniejszą informację – sprawdzimy, czy w danym terminie jest to możliwe.

Internet

W pokojach bezpłatny dostęp do Internetu (WiFi). Nie posiadamy telewizora!

Ekologia

W naszym gospodarstwie zastosowaliśmy szereg rozwiązań przyjaznych środowisku:
– W sezonie ciepłą wodę uzyskujemy dzięki energii Słońca, wykorzystując kolektor z rurami próżniowymi (heat pipe). Kolektor pracuje bez czynnika pośredniego – woda grzana jest bezpośrednio, dzięki temu uzyskujemy dodatkowe zmniejszenie zużycia prądu (brak pompy obiegowej).
– Ścieki gospodarcze neutralizowane są w biologicznej oczyszczalni ścieków typu AT. To najnowsza generacja oczyszczalni biologiczno-mechanicznych spełniających najbardziej rygorystyczne normy Unii Europejskiej. Efektywność oczyszczani przekracza 97% (druga klasa czystości wód). Oczyszczoną wodę wykorzystujemy do podlewania.
– Zimą dom ogrzewamy kotłem Ultima II firmy Cichewicz. Ultima II to kocioł grzewczy z dolnym spalaniem co przekłada się na niższą emisję zanieczyszczeń, lepsze dopalenie paliwa oraz mniejszą temperaturę spalin opuszczających kocioł. Dolne spalanie umożliwia oszczędne spalanie węgla i drewna opałowego.
– Ograniczamy zużycie energii elektrycznej poprzez zastosowanie urządzeń klasy energetycznej A+ i oświetlenia diodowego.
– Od 2008 wprowadziliśmy segregację śmieci.