Po 20 latach naszej przygody z końmi podjęliśmy  decyzję o zrezygnowaniu z oferowania jazdy konnej. W ten sposób unikniemy niezręcznych sytuacji, gdy będziemy musieli przerwać jazdę w połowie lub odesłać ludzi, ponieważ przekraczają dopuszczalny limit wagowy dla naszych koni. Nasze konie nie będą już musiały wykonywać czynności, które mogą być dla nich potencjalnie niewygodne i nieprzyjemne. Z biznesowego punktu widzenia, być może ta decyzja jest dość nietypowa dla “firmy” zajmującej się końmi, ale jest jedyną, jaką możemy podjąć.
 
Od teraz będziemy nadal oferować to, co najbardziej kochamy – spacery z końmi i kursy pracy ze zwierzętami oparte o rzetelne, naukowe podejście. Jedynymi osobami, które będą mogły jeździć na naszych koniach, będą dzieci. Nadal będziemy oferować przejażdżki w siodle jako rodzinne zajęcia dla tych, dla których jest to pierwszy kontakt z końmi. Uważamy za istotne, żeby podczas takiego spotkania przekazać wartości i podejście, które uznajemy za właściwe. Ponadto działamy jako “miejsce warsztatów” organizując kursy, które są zgodne z naszym etosem, mając nadzieję na edukację większej liczby osób na temat tych (i nie tylko tych) pięknych zwierząt.
 
Z tej okazji zapraszamy Was na naszą nową stronę poświęconą spacerom z końmi jako aktywności dla wszystkich.

Duże ZwierzęJeździectwo traktujemy jako sztukę harmonii; umiejętność stworzenia więzi z koniem opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu, z odrzuceniem siły i przymusu.  Szczególną wagę przywiązujemy do nauki poprawnego dosiadu, zgodnego z poprawną biomechaniką konia i jeźdźca.

W lesieNie zapominamy też o czystej przyjemności jaką daje turystyka konna –  staramy się przeplatać lekcje na ujeżdżani z jazdą “w terenie” – to odpoczynek zarówno dla konia jak i jeźdźca.

Preferujemy indywidualne podejście do nauki – maksymalnie 2 osoby na instruktora. Ze względu na troskę o długofalowe zdrowie naszych koni maksymalna masa jeźdźca to 75 kg.


Ujeżdżalnia

Jeździectwo to nie tylko umiejętność utrzymania się w siodle, to także rozległa wiedza obejmująca psychologię konia, umiejętność postępowania w różnych sytuacjach, znajomość stosowanego sprzętu i metod pracy z końmi. Najłatwiej i najprzyjemniej zdobyć ją na organizowanych przez nas warsztatach. Chcących zgłębić rozległe jej obszary zapraszamy również do lektury naszych książek.