Jakub Gołąb

– Podobno [gwiazda] zderzy się z nami w Noc Strzeżenia Wiedźm. Morza się zagotują, krainy Dysku pękną, królowie runą w proch, a miasta będą niczym jeziora szkła. Uciekam w góry.
– Czy to pomoże? – powątpiewał Rincewind.
– Nie, ale stamtąd będzie lepszy widok.

Weterynarz niepraktykujący niewierzący (w medycynę), wielbiciel kotów. Idealista i fantasta twardo stąpający po ziemi i miłujący logiczne myślenie i prawdziwą naukę. W efekcie – autor trzech książek „Kopyta doskonałe. Pielęgnacja i rehabilitacja”, „Rząd doskonały. Dobór, dopasowanie, działanie” oraz “Partnerstwo doskonałe. Koński punkt widzenia”. Marzyciel i cynik. Nie ma złudzeń co do gatunku ludzkiego, za to z niesłabnącym zainteresowaniem tropi najnowsze badania o umysłach zwierząt. Leń, ale pomysłowy. Bałaganiarz obdarzony nie wiadomo za co doskonałą pamięcią (ale nie tą, która pozwalałaby na znalezienie śrubokręta odłożonego “gdzieś tu” 30 sek wcześniej). Eksperymentator.

Weronika Sołkowska

– Czy mam przyjemność z Babą Jagą?

– Ja jestem Baba Wera i ze mną nie ma przyjemności!

Wiedźma, czyli ta, która wie. W dużej mierze to wiedza bezużyteczna, ale jakże fascynująca! Można by ją podejrzewać o bycie humanoidalnym robotem, ale spokojnie, to tylko Wolkanka. Spostrzegawcza, zauważy myśli kury na warsztatach i kubek przesunięty o centymetr. (Nie dotyczy to czołgu, który przejedzie tuż przed nią, kiedy akurat jest pochłonięta muzyką, która gra w którejś z otwartych zakładek w jej głowie.) Ma piosenkę na każdą okazję, gra na tym co wpadnie jej w ręce. Dobra rada: nie mlaskaj, nie siorb, a najlepiej nie oddychaj w jej obecności.

Maciej “Xriksiak” Gołąb 

Ilona “Natka” Janiak

Czołowa empatka, urodzona malkontentka, posiadaczka nieprzyzwoicie długich włosów. Wróg picia alkoholu w małych ilościach. Wolny duch, INFJ, niestrudzenie próbuje kierować się w życiu maksymami z “Małego Księcia” i intuicją. Nastrój czy podejście do świata potrafi zmienić parę razy na dobę. W tej chwili najbardziej zafascynowana końskimi kopytami i aikido.