Kuba

Jakub Gołąb – weterynarz niepraktykujący niewierzący (w medycynę), opiekun stada 8 koni, wielbiciel kotów. Idealista i fantasta twardo stąpający po ziemi i miłujący logiczne myślenie i prawdziwą naukę. W efekcie – autor trzech książek „Kopyta doskonałe. Pielęgnacja i rehabilitacja”, „Rząd doskonały. Dobór, dopasowanie, działanie” oraz “Partnerstwo doskonałe. Koński punkt widzenia”. Marzyciel i cynik. Nie ma złudzeń co do gatunku ludzkiego, za to z niesłabnącym zainteresowaniem tropi najnowsze badania o umysłach zwierząt. Leń, ale pomysłowy. Bałaganiarz obdarzony nie wiadomo za co doskonałą pamięcią. Eksperymentator.

Gosia

Małgorzata Gołąb – inżynierski ścisły umysł pozwala jej nie oszaleć w środowisku zaprojektowanym przez męża. Nie wiadomo kiedy opiekuje się nim, całym zwierzyńcem oraz własnym synem. Nie są znane żadne badania wyjaśniające skąd ma na to siłę i dlaczego jeszcze nikogo nie zabiła. Wystarczy dać jej pół godziny “międzyczasu”, żeby pokazała co potrafi jako trener zwierząt – z klikerem i bez – oraz ludzi (potrafi nauczyć jazdy konno nawet mało stabilne krzesło). Posiada detektor ściemy i nie waha się go użyć.

Ilona “Natka” Janiak – czołowa empatka, urodzona malkontentka, posiadaczka nieprzyzwoicie długich włosów. Wróg picia alkoholu (w małych ilościach). INFJ, niestrudzenie próbuje kierować się w życiu maksymami z “Małego Księcia” i intuicją. Nastrój czy podejście do świata potrafi zmienić parę razy na dobę. W tej chwili najbardziej zafascynowana końskimi kopytami i aikido.