Trójmorski WierchSpecjalizujemy się w rajdach, które nazwaliśmy ekstremalnymi. Ich ekstremalność polega na tym, że rezygnujemy z całej zewnętrznej logistyki zazwyczaj towarzyszącej rajdom, tj. transportu bagaży uczestników, noclegów pod dachem w cywilizowanych warunkach itp. Wszystko, co potrzebne nam do przeżycia w czasie rajdu zabieramy ze sobą na konie.

Rozwiązanie takie wymusza mocne ograniczenia ilości i objętości zabieranego ze sobą bagażu, wymaga od uczestników dużego samozaparcia i dyscypliny, ale jednocześnie dostarcza niezapomnianych przeżyć i daje znacznie większą swobodę – możliwość zmiany trasy i celu praktycznie w każdej chwili. Jedyną rzeczą “z zewnątrz” są zapasy jedzenia, które uzupełniamy cyklicznie w napotkanych wiejskich sklepikach.

UWAGA! Na rajdy zabieramy wyłącznie osoby u nas jeżdżące, nie ma możliwości uczestniczenia w rajdzie “z ulicy”.

Ekwipunek. Zestaw wyposażenia, jakie zabieramy ze sobą, został wielokrotnie przetestowany w najróżniejszych warunkach i tak dobrany aby zminimalizować wagę i zmaksymalizować funkcjonalność, dlatego zapewniamy go uczestnikom w całości (pałatki, mikronamioty, folie ratunkowe, latarki, zestawy do rozpalania ognia w trudnych warunkach itp. itd.) – oprócz odpowiedniego ubioru i minimalnej ilości rzeczy osobistych uczestnicy powinni posiadać jedynie ciepły śpiwór.

Poniżej relacje śmiałków, których udało się namówić na napisanie paru słów. Zapraszamy do lektury!

Do Boboszowa 2005

Wokół Kotliny 2006

Do Jarkowa 2007