Koszenie kosą alpejską

25 czerwca 2016 - 26 czerwca 2016


DSCF1982Jak często zdarza Ci się używać narzędzia, które w tej czy innej formie istnieje od tysiącleci, a mimo to wyprzedza swoje nowoczesne odpowiedniki w prawie każdy sposób, który się liczy? Jak często używasz narzędzia, którego podstawowa zasada sięga prawie do początków rolnictwa, a mimo to, z wieloma w sumie minimalnymi modernizacjami w ciągu swojej historii, jest nadal w użyciu na całym świecie, gdyż nawet teraz się sprawdza? A jakie są szanse na to, że to narzędzie jest również fizycznie pięknym obiektem, dającym radość w użytkowaniu?

Kosa. Idea jej używania w dzisiejszych czasach nasuwa podejrzenie chęci powrotu do czasów, kiedy ludzie przemęczali się ciężką pracą fizyczną. W wieku, w którym nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez prądu czy ropy, nie zdajemy sobie sprawy, że ręczne narzędzie może pokonać nowoczesną technologię na każdym polu. Chcielibyśmy zachęcić do wymiany kosiarek na kosy; pokazać potentcjał tego narzędzia i to, że może stanowić nie tylko narzędzie pracy, ale także wspaniały sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu, jeśli tylko zechcecie spróbować.

Piękny swing


Relacja z warsztatów


Cena warsztatów (300zł) obejmuje nocleg w pokoju wieloosobowym. Wyżywienie we własnym zakresie (aneks kuchenny do dyspozycji uczestników).

Informacje o płatności otrzymasz w mailu po wypełnieniu formularza. Prosimy o dokonanie jej w przeciągu tygodnia od wysłania rezerwacji. Jeśli nie otrzymasz maila w ciągu kilku godzin od wypełnienia formularza zgłoszeniowego, skontaktuj się z nami.

Zgłoszenia

Bookings are closed for this event.

3 Responses

  • Witam.
    Temat ciekawy i bardzo mi bliski. Jednak pozostaje pytanie, gdzie taką kosę można kupić?
    Dziękuję i pozdrawiam,
    Gniewomir

    • Ostrza sprowadzamy z Niemiec, kosiska “pod siebie” uczymy robić na warsztatach.

  • Bardzo dziękuję za przekazaną mi Wiedzę w czasie warsztatów. Bardzo polecam wszystkim osobą, które pragną uporządkować to z czym się zetknęły w tym zakresie, tak jak ja, ale również wszystkim tym, którzy nigdy nie miały do czynienia z koszeniem kosą. Pozdrawiam Tomasz Wertyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *