Jedzie pociąg z daleka

A właściwie nie z tak daleka, bo zaledwie z Kudowy do Kłodzka i z powrotem. Ale za to po raz pierwszy od 3 lat! Od wczoraj można już do nas dojechać pociągiem. Na wyremontowanej linii Kłodzko – Kudowa-Zdrój będzie jeździł szynobus; na razie 4 pociągi dziennie wg. rozkładu poniżej:Rozkład

Wczoraj z tej okazji dzień darmowych przejazdów; wybraliśmy się na wycieczkę, żeby zobaczyć jak to wygląda. Fotorelacja poniżej.

Peron w Lewinie ma ok. 2m, kostki, reszta tonie w błocie rozjeżdżonym ciężkim sprzętem. Na dodatek przywitał nas widok panów spawających w pośpiechu tory… Zwątpiliśmy, czy pociąg w ogóle przyjedzie, ale niepotrzebnie 🙂 Panowie desantowali się ze spawarką na kilkadziesiąt metrów przed nadjeżdżającym szynobusem.

Wsiadamy. W pociągu sporo miejsca, ale też nie pusto. Rozmawiamy z sympatycznym konduktorem podziwiając widoki (również przez przednią szybę!) Postanawiamy pojechać do Polanicy, gdzie przesiądziemy się do pociągu w drugą stronę.

W Polanicy przesiadamy się do pociągu w drugą stronę, co wymaga wskoczenia na wysoki peron 🙂 Tym razem pociąg jest pełny, ale za to spotykamy Piotrka z Legnicy. Powrotna droga mija nam szybko; widok przez tył pociągu na wiadukt w Lewinie i już wysiadamy i wędrujemy do domu na obiad 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *