Das ist keine Sanatorium!

Pracować trzeba! Pod tym hasłem upłynęły weekendowe warsztaty projektowania permakulturowych ogrodów leśnych, które poprowadził dla nas Łukasz Nowacki z Fundacji Transformacja.

Po krótkim wprowadzeniu zaczęliśmy od budowy pryzmy kompostowej…… a w sobotni poranek zabraliśmy się za największe wyzwanie, czyli zrobienie i obsadzenie dwóch “słejli” (swales) ochrzczonych Słitaśnym Rowkiem i … nie pamiętam jak 🙂Pracę  przerwała nam na chwilę ściana gradu, przed którą schroniliśmy się w gankuJednak już po chwili mogliśmy kontynuować:Wieczory upływały nam na filmach o permakulturze i rozmowach przy wyśmienitym piwie uwarzonym przez Mateusza… W niedzielę czekała nas jeszcze budowa inspektu i wysianie nasion; później pamiątkowe zdjęcie……krótkie podsumowanie i czas się było pożegnać. Dziękujemy wszystkim!!!

A na koniec jeszcze galeria (dla tych, co mogą oglądać dużo) 🙂

One Response

  • Dzięki Wszystkim za uczestnictwo i wspaniały entuzjazm. Efekty, mówią same za siebie 🙂 Na pierwsze wiosenne spotkanie założyłem ambitny plan, który został zrealizowany niemal w 100%. W przygotowaniu charakterystyka materiału nasadzeniowego (trochę bardziej rozbudowana, więc bądźcie cierpliwi). W imieniu swoim i Fundacji TRANSFORMACJA dziękuję Adzie, która od jesieni ubiegłego roku pilotowała przygotowania do tych warsztatów. Podziękowania należą się również gospodarzom za doskonałe przygotowanie niezbędnych materiałów, mimo lekkiego chaosu wywołanego opóźnionym przyjściem wiosny i brakiem sadzonek niemal wszędzie :). Jeżeli kogoś zafascynowała idea permakulturowego życia, zapraszam do udziału w kolejnych warsztatach organizowanych przez TRANSFORMACJĘ. Już w majowy weekend zapraszam na warsztaty budowy kopuł geodezyjnych (http://www.transformacja.org/pl/wydarzenia/warsztaty-budowy-kopuly-geodezyjnej-fullera/), a w czerwcu na pełny, wypasiony kurs projektowania permakulturowego dla wytrwałych (PDC – Permaculture Design Course), która trwa aż 16 dni. Będziemy projektować całe gospodarstwo, również związane z pasją do koni. Zapraszamy w Bieszczady (Czystogarb, Chutir – stadnina koni huculskich: http://www.transformacja.org/pl/our-projects/permaculture-design-course-in-czystogarb-poland-2/). Dla uczestników wcześniejszych warsztatów organizowanych przez Fundację TRANSFORMACJĘ, przewidujemy atrakcyjne zniżki. Permakulturowe pozdrowienia z Centralnej Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *