Inne zwierzęta

Żywiec
ŻywiecPeruwiańska świnka miniaturowa. Zachowuje się jak na świnkę przystało – ryje w ziemi i głośno mlaska przy jedzeniu. Dowodzi całym „zwierzęcym stadkiem”. Zawsze wszystko musi być po jego myśli bo jak nie to….głośno krzyczy. Jest strasznym pieszczochem – domaga się głaskania pokazując swój okrągły brzuszek. Wieczorem zasypia na tapczanie owinięty w kocyk.

Elian
Chart rosyjski. Duży pies myśliwski, skrzyżowanie mrówkojada z alpaką. Jego rozwinięty instynkt łowiecki objawia się tym, że boi się królików. Zwłaszcza w korytarzu. Dołączył wraz z Michelle w lipcu 2017, choć odwiedzał nas już wcześniej.

Fusia (Fuksja)
FusiaJest wielką indywidualistką. W domu pojawia się głównie po to, żeby dostać jeść. Za to na podwórku „wszędzie jej pełno”. Rzadko zdarza jej się przyjść na kolana i domagać pieszczot-trzeba wówczas uważać bo nie wszędzie życzy sobie być głaskana i wtedy „fuczeniem” wyraża swoje niezadowolenie.

Ingrid
IngridNorweski kot leśny. Jak na takiego kota przystało jest niesamowicie dostojna. Bardzo sprawnie porusza się po drzewach (schodzenie „głową w dół” nie stanowi dla niej problemu). Lubi przebywać w towarzystwie ludzi, ale rzadko domaga się pieszczot. Ma gęste i nieprzemakalne futro – więc deszcz nie przeszkadza jej w polowaniach.

Pixel
Pixel po prostu się sprowadził. W czerwcu 2017.

Cykoria i Tymotka
Dwie adoptowane króliczki kalifornijskie, które z miejsca zakochały się w Bączku. Specjalność – leżenie w poprzek przedpokoju i niezwracanie absolutnie żadnej uwagi na to, że ktoś idzie.

Kury
KuryGrupa kilkunastu weteranek naszych warsztatów pod przewodnictwem koguta Matyldy, wałęsająca się wszędzie i rozgrzebująca co się da. Ewentualnie wyjadająca kanapki z ręki.
Warka
WarkaRasowy kundel. Niezwykle aktywna, niestrudzenie towarzyszy koniom i jeźdźcom podczas przejażdżek; wydaje się, że nigdy się nie męczy.

Metka
MetkaRasowy kundel nr 2. Jeszcze bardziej aktywna, bo znacznie młodsza. Adoptowana z interwencji Eko-Straży – cały miot znaleziony w lesie.

Kiper
KiperJest strasznym pieszczochem – na kolanach może siedzieć bardzo długo. Ciągle by się bawił. Nigdy nie patrzy gdzie biegnie i przez to czasem pakuje się w „kłopoty”. Na szczęście w nocy grzecznie zasypia na poduszce a następny dzień znowu zaczyna od rozrabiania.

Kminek
KminekNajmłodszy z naszych kotów. Straszliwy żarłok i imprezowicz – specjalność to zaczepianie wszystkich innych zwierząt.

Esper
A w zasadzie Esperanto, bo miał nadzieję na to, że zostanie. W zasadzie miał iść do adopcji, ale śmierć Daisy spowodowała, że jego nadzieja się spełniła. Śpi na gotującym się czajniku i ciągle się przypala.

Bączek
A w zasadzie Bączek-Helikopter, adoptowany z miniAzylu u Małgosi.

Hera, Koka, Hasz, LSD
Koka,Hera,Hasz,LSDKaczor (LSD, z czubkiem) i trzy kaczki biegusa indyjskiego (Hera – brązowa, Hasz – czarna i Koka – biała). Lotna ekipa zwalczająca ślimaki, pluskająca się w stawie i kwacząca o byle co.

tm
Kapsel
Młody i niesforny kociak. Wszędzie go pełno i nigdy nie ma dosyć zabawy. Radośnie wchodzi na wszystkie drzewa w sadzie i nadziwić się nie może, że reszta zwierzaków nie idzie za nim. Uwielbia głaskanie – zaczyna wtedy bardzo głośno mruczeć. Zginął pod kołami samochodu w Wielki Piątek 2009.

Fikuś
fikusKrólik miniaturka, oczywiście trochę wyrośnięty. Nieodłączny przyjaciel świnek. Straszny łakomczuch i pieszczoch. Odszedł w lutym 2009, przeżywszy 11 lat.

Pi
PiŚwinka morska. Wraz z nieodłącznie towarzyszącą jej Sigmą wielbicielka ogórka, mlecza i trawy. Odeszła po długiej chorobie w sierpniu 2014, przeżywszy 7 lat.Po jej śmierci Sigma pojechała dołączyć do również samotnego Oktawiana.

Pepsi
Adoptowana z miniAzylu u Małgosi. Odeszła nagle w październiku 2017.
Misiek
misiekŚwinek morski, odratowany z kurnika i przywieziony z Kielc, żeby nie być sam. Odszedł w lutym 2010.

Szaruś
SzaruśKrólik „miniaturowy”. Wykarmiony z butelki. Bardzo ciekawski; zawsze udaje mu się coś zbroić. Odszedł w maju 2012.

Aughra
AughraWpadła pod koła naszego samochodu 29 listopada 2009. Udało się ją uratować, niestety w wypadku straciła prawe oko. Imię powinno być samoobjaśniające dla każdego, kto widział „Ciemny kryształ” Jima Hensona. Zaginęła w maju 2015.

Daisy
DaisyPrzeciwieństwo psów – dostojna i spokojna. Jak jesteśmy „grzeczni” to w nagrodę zaszczyci nas swoją obecnością na naszych kolanach. Poza tym jest bardzo rozmowna i często głośnym miauczeniem domaga się drapania za uchem. Była z nami od samych początków w 2003r. Odeszła we wrześniu 2017.